Adwentowy dzień skupienia – 10 grudnia 2016 roku

W dniu 10 grudnia b.r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu przeżywaliśmy kolejne ważne wydarzenie – Adwentowy Dzień Skupienia. Nasza grupa z Duszpasterstwa Niesakramentalnych Związków Małżeńskich uczestniczyła w tym spotkaniu.1-dscf0003

Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa z Listu do Filipian:

„Radujcie się zawsze w Panu! Jeszcze raz mówię: radujcie się!. Niech wasza łagodność będzie znana wszystkim ludziom. Pan jest blisko”. Spotkanie poprowadził ks. Marek Kuliński.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy spotkanie wspólnym odmówieniem przedpołudniowej modlitwy brewiarzowej poprowadzonej  przez księdza Marka.

Wspólnie modliliśmy się na Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Marka, który skierował do nas słowo Boże. W homilii bardzo dużo miejsca poświęcił  na wyjaśnienie i omówienie nam pochodzenia i znaczenia słowa ADWENT.

Następną częścią spotkania były konferencje podczas których ksiądz Marek cytował fragmenty Pisma Świętego.  Wiele miejsca w głoszonych naukach poświęcił Bożemu Miłosierdziu oraz radości płynącej dla nas z przyjściem Pana.

Wsłuchiwaliśmy się z zadumą w cytowane fragmenty oraz wspólnie dyskutowaliśmy. Swoimi naukami ukazał nam i utwierdził nas w tym, że Bóg kocha nas wszystkich bez względu na to jakimi jesteśmy i ma względem każdego z nas swój plan jak nas zbawić.

Mimo takiej a nie innej sytuacji w jakiej jesteśmy nigdy nie powinniśmy zapominać o Bogu i wierzyć w jego Wielkie Miłosierdzie. Na zakończenie spotkania odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ubogaceni i Ufni Miłosierdziu Bożemu powróciliśmy do domów.