Najbliższe spotkanie oraz informacja ze spotkania duszpasterzy MN

Informujemy, że najbliższe spotkanie Duszpasterstwa Niesakramentalnych Związków Małżeńskich odbędzie się 18 czerwca b.r w Kościele p.w. Św. Barbary w Tarnobrzegu o stałej godzinie 9.30.

                                                                                                Serdecznie zapraszamy

Poniżej krótka relacja ze spotkania duszpasterzy MN

Niedawno miało miejsce drugie krajowe spotkanie kapłanów zajmujących się problemami powtórnych (po rozwodzie) związków małżeńskich odbyło się 24 maja 2016 roku w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski – obradom przewodniczył biskup Jan Wątroba, który zapowiedział opracowanie wniosków z dyskusji i przygotowanie kolejnego (za kilka miesięcy) spotkania duszpasterzy.

Pierwsze w historii spotkanie duszpasterzy osób żyjących w związkach niesakramentalnych miało miejsce w Krajowym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin w Warszawie dnia 17 kwietnia 2015 roku, którego celem była pomoc w wypracowaniu stanowiska polskich biskupów biorących udział w synodzie poświęconym rodzinie do poczytania tutaj: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,21881,spotkanie-duszpasterzy-osob-zyjacych-w-zwiazkach-niesakramentalnych.html

Uczestnicy ostatniego spotkania analizowali wnioski i wskazówki zawarte w Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka o, której pisaliśmy tutaj.
Ukierunkowaniu dyskusji służyły 3 referaty, z których największe zainteresowanie
(i był najmocniej osadzony w tematyce spotkania!) wywołał referat o. Mieczysława Łusiaka: Duszpasterstwo związków niesakramentalnych po Synodzie – sugestie dotyczące praktyki. 

Referat O. Mieczysława do odsłuchania tutaj.

Zachęcamy także do zapoznania się z tekstami i śledzenia wypowiedzi teologów oraz hierarchów na nasz temat – najlepiej na stronie deon.pl.

Informację o spotkaniu duszpasterzy podajemy dzięki uprzejmości redakcji niesakramentalni.pl