Rekolekcje Wielkopostne 24 – 25 marzec 2018 r. – relacja

W dniach 24 i 25 marca b.r. w Diecezjalnym Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis”, pl. św. Wojciecha 4 w Sandomierzu odbyły się kolejne Rekolekcje Wielkopostne naszego Duszpasterstwa. Tematem przewodni tegorocznych rekolekcji były słowa Ewangelii Św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.”

W pierwszym dniu spotkaliśmy się w Kaplicy Diecezjalnego Centrum, gdzie wspólnie odmówiliśmy przedpołudniową modlitwę brewiarzową poprowadzoną przez naszego Duszpasterza. Następnie ksiądz Tomasz wygłosił konferencję w której nawiązał do myśli przewodniej rekolekcji.

Przed obiadem odmówiliśmy Część Radosną Różańca Św., a po obiedzie było wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja. Po zakończonej Adoracji ks. Tomasz wygłosił kolejną konferencję. Następnie obejrzeliśmy film p.t. „Sprawa Jezusa”.

Po kolacji w Kaplicy pod przewodnictwem ks. Tomasza uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Rozważania czytane były przez każde z małżeństw. O godzinie 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski oraz odmówiliśmy modlitwy na zakończenie dnia.

Drugi dzień naszych Rekolekcji, rozpoczęliśmy w Kaplicy wspólną modlitwą brewiarzową, a następnie ks. Tomasz wygłosił kolejną konferencję. Następnie udaliśmy się do Katedry, gdzie odprawiona została Mszy Św. której przewodniczył ks. bp, który skierował do wiernych słowo Boże.

Tegoroczne Rekolekcje zakończył wspólny obiad i modlitwa.
Wierzymy w to mocno, że wróciliśmy do domu uduchowieni i uradowani ze spotkania z Bogiem i że pozwoliło nam to radośniejsze przeżycie Świąt.

Bogu niech będą dzięki.

A oto kilka zdjęć z naszego spotkania: