Rekolekcje Wielkopostne 8-9 kwietnia 2017 – relacja

W dniach 8-9 kwietnia b.r. w Diecezjalnym Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis”, pl. św. Wojciecha 4 w Sandomierzu odbyły się kolejne Rekolekcje Wielkopostne naszego Duszpasterstwa. Tematem przewodnich tegorocznych rekolekcji były fragmenty 2 Listu do Koryntian: „Bóg w Chrystusie pojednał świat ze sobą. On nie poczytał ludziom ich grzechów.”

W pierwszym dniu 8 kwietnia b.r. spotkaliśmy się w Kaplicy Diecezjalnego Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis”, gdzie wspólnie odmówiliśmy przedpołudniową modlitwę brewiarzową poprowadzoną przez naszego Duszpasterza. Następnie ksiądz Tomasz odprawił Mszę Św. podczas której w skierowanym do nas słowie Bożym nawiązał do myśli przewodniej rekolekcji. 

O godzinie 1500 udaliśmy się do Katedry gdzie odprawiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie wspólnie z mieszkańcami Sandomierza uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej ks. bp Krzysztof Nitkiewicz.

Po zakończonej drodze krzyżowej udaliśmy się na salkę gdzie wspólnie obejrzeliśmy I cześć filmu pt. „Święta Rita”. Oglądając film komentowaliśmy jego treść, która nawiązywała do rekolekcji i zarazem była nauką i wskazówką jak żyć i słuchać głosu Boga.

Drugi dzień naszych Rekolekcji, rozpoczęliśmy wspólną modlitwą – odmawiając poranny pacierz w Kaplicy oraz wspólny różaniec, podczas którego kolejne tajemnice odmawiały małżeństwa.

Następnie udaliśmy się na sandomierski rynek, gdzie pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej ks. bp Krzysztofa Nitkiewicza udaliśmy się z palmami w procesji do Katedry, gdzie odprawiona została Mszy Św. której przewodniczył ks. bp który skierował do wiernych słowo Boże. Na zakończenie Mszy Św. biskup ordynariusz przekazał przedstawicielom młodych oraz władz samorządowych dekanatu Nowa Dęba i Raniżów Ikonę Chrystusa Nauczyciela, która towarzyszy organizatorom Diecezjalnych Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej.

Po zakończonej Mszy Św. udaliśmy się do Diecezjalnego Centrum aby kontynuować nasze rekolekcje ubogacone oglądaniem II części filmu o św. Ricie.

Kolejne spotykanie naszego Duszpasterstwa zgodnie z terminarzem spotkań odbędzie się w dniu 6 maja b.r. na które serdecznie zapraszamy.