RELACJA Z ADWENTOWEGO DNIA SKUPIENIA W DNIU 12 GRUDNIA 2015 ROKU

W dniu 12 grudnia b.r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu przeżywaliśmy kolejne ważne wydarzenie, a mianowicie odbył się Adwentowy Dzień Skupienia.

Grupa uczestników z Duszpasterstwa Niesakramentalnych Związków Małżeńskich uczestniczyła w owym spotkaniu. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa z Księgi Izajasza: „Odwagi ! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg. ON SAM przychodzi aby was zbawić”. Spotkanie poprowadził ks. dr Michał Mierzwa – Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Sandomierskiej.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem przedpołudniowej modlitwy poprowadzonej  przez Księdza Michała.

Wygłoszone przez księdza Michała konferencje ubogaciły nas. Wsłuchiwaliśmy się z zadumą w cytowane zapiski z Dzienniczka Św. Siostry Faustyny.

Wiele miejsca w głoszonych naukach ksiądz Michał poświęcił Bożemu Miłosierdziu, nawiązując do ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka i rozpoczętego 8 grudnia b.r. – Roku Miłosierdzia Bożego.

Po zakończonych konferencjach uczestniczyliśmy we Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Michała, który skierował do nas słowo Boże, w którym mówił o przypadającym w tym dniu święcie Najświętszej Marii Panny z Guadalupe . Przybliżył nam jakże przecudowną historię obrazu i genezę jego powstania.

Na zakończenie spotkania udaliśmy się na wspólny obiad.

Ubogaceni i Ufni Miłosierdziu Bożemu powróciliśmy do domów.