Relacja z Majówki ze św. Andrzejem Bobolą

W dniu 14 maja 2016 roku wyjechaliśmy się wraz z naszym Duszpasterzem ks. Tomaszem Cuberem na Majówkę do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli do Strachociny.

Wizytę w Sanktuarium rozpoczęliśmy od spotkania z księdzem Józefem Niżnikiem, który od 7.09.1983 do dzisiaj jest proboszczem. To on wprowadził kult Św. Andrzeja Boboli. Sprowadził do Strachociny siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej. Zbudował klasztor, kaplicę na Bobolówce, dom pielgrzyma, ośrodek zdrowia.

Spotkanie rozpoczęliśmy  od wysłuchania świadectwa jakie przedstawił ksiądz Józef  Niżnik w którym opowiedział historię parafii, kultu i osobistych „spotkań” ze Św. Andrzejem Bobolą. Ksiądz Józef dał nam do ucałowania Relikwie Świętego, którymi nas pobłogosławił.

W ogrodzie przy kościele znajduje się  figura Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju – jedyna tego rodzaju w Polsce. Matka Boża przedstawiona jako Japonka. Umieszczona jest ona w kapliczce o charakterystycznym zadaszeniu, otoczona drzewami i krzewami.

Przy tej figurce całą grupą wspólnie odśpiewaliśmy Litanię Loretańską oraz pieśniami Maryjnymi wielbiliśmy Maryję naszą Matkę prosząc za jej wstawiennictwem o opiekę, pomoc dla nas, naszych rodzin i Ojczyzny.

Następnie udaliśmy się na teren tzw. Bobolówki – miejsca gdzie wg źródeł historycznych znajduje się miejsce urodzin Świętego Andrzeja Boboli. Wyjazd ze Strachociny upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem przy figurze Świętego Andrzeja Boboli Patrona Polski.

Kolejnym etapem naszego majówkowego wyjazdu były Myczkowce, a konkretnie Ośrodek Wypoczynkowo  Rehabilitacyjny Caritas Diecezji Rzeszowskiej gdzie usytuowany jest Ogród Biblijny, który stanowi specyficzny zapis teologii biblijnej. Jednocześnie zawiera także przemyślaną i uporządkowana katechezę o biblijnej historii zbawienia.

Na terenie obiektu usytuowane są również miniatury kościołów i cerkwi bieszczadzkich.

Spotkanie zakończyliśmy wspólna modlitwą różańcową, a następnie usiedliśmy przy ognisku wielbiąc Boga wspólnym śpiewaniem pieśni Maryjnych, pielgrzymkowych i oazowych.

Poniżej galeria zdjęć z wyjazdu.