Relacja z naszej wizyty w Hucie Komorowskiej

W dniu 8 października 2016 roku pod przewodnictwem naszego Duszpasterza ks. Tomasza Cubera grupa Duszpasterstwa Niesakramentalnych Związków Małżeńskich Diecezji Sandomierskiej wyjechała na kolejne spotkanie formacyjno – pielgrzymkowe połączone ze zwiedzaniem Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

Z historią tego miejsca oraz osobą księdza Kardynała zapoznał nas ks. Daniel Koryciński – dyrektor Muzeum, który zaprezentował nam film promujący to miejsce i osobę księdza kardynała. Film do obejrzenia poniżej.

Następnie rozpoczęliśmy zwiedzenie muzeum po którym oprowadzał nas ksiądz Dyrektor. Bardzo pozytywne wrażenia zrobiła na nas osoba Księdza Kardynała jego życie, charyzma, poświęcenie i jego świętość. Wirtualne zwiedzanie muzeum również do obejrzenia poniżej.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do kościoła parafialnego p.w. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej, gdzie pod przewodnictwem ks. Tomasza odprawiliśmy Nabożeństwo Różańcowe podczas którego pięć małżeństw odczytało przygotowane rozważania Tajemnic Różańcowych Części Radosnej.

 

Mszę Świętą w tej świątyni odprawił i Słowo Boże wygłosił nasz Duszpasterz ksiądz Tomasz. Kazanie poświęcił naukom Ojca Świętego Franciszka i wskazał nam na dwie bardzo istotne i ważne kwestie, a mianowicie: zapoznał nas z „Modlitwą pięciu palców” wg Papieża Franciszka, gdy był arcybiskupem Buenos Aires – oraz nauką, którą Papież Franciszek skierował do wolontariuszy ŚDM dot. trzech postaw: słuchania, decyzji i działania.

Po powrocie z Mszy Świętej wróciliśmy na teren Muzeum, gdzie wszyscy wpisaliśmy się do Księgi pamiątkowej, a następnie zrobiliśmy sobie wspólną pamiątkową fotkę.

Do domu wróciliśmy szczęśliwi i wzbogaceni duchowo wspólną modlitwą.

Ustaliliśmy termin i miejsce kolejnego spotkania. Odbędzie się ono 12 listopada o godzinie 9.30 w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, Al. Niepodległości 9A – osiedle Przywiśle – będzie to Nabożeństwo Wypominkowe.

Szczęść Boże!