Relacja ze spotkania w dniu 15 lutego 2020 roku

Dnia 15 lutego 2020 roku w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbyło się kolejne spotkanie formacyjno – modlitewne naszego Duszpasterstwa.
Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą brewiarzową, a następnie była Msza Św. w czasie której ks. Tomasz skierował do nas słowo Boże.
W homilii ks. Tomasz mówił, że Pan Bóg zawsze pragnie szczęścia każdego człowieka, a my jako ludzie, też pragniemy być szczęśliwi.
Historia naszego życia podobna jest do do historii Narodu Wybranego, którego Bóg wybrał, a który odchodził od niego, a kiedy było mu źle, to na nowo powracał do Niego.
Wielu z nas wydaje się że można być szczęśliwym bez Boga – nic bardziej mylnego, bo okazuje się, że szczęście można osiągnąć tylko z Bogiem i w Bogu.
Dalszą część spotkania kontynuowaliśmy w Sali Papieskiej przy wspólnej kawie i herbacie i oglądaliśmy film p.t. „BERNADETTA Cud w Lourdes”.
Film ten został dlatego, że we wtorek –11.02. było wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Był to XXVIII Światowy Dzień Chorego.
Na zakończenie spotkania zostaliśmy wszyscy jako Wspólnota zaproszeni na ślub i przyjęcie weselne w dniu 22.02. jednego z naszych małżeństw, które dostało stwierdzenie nieważności małżeństwa.
Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

Relację oraz zdjęcia ze spotkania, które wykonał ks. Wojciech Kania można obejrzeć na pod w/w linkiem:
https://diecezjasandomierska.pl/z-bogiem-mozna-pokonac-wszystko