Relacja ze spotkania w dniu 2 września 2017 roku

Dnia 2 września 2017 roku w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbyło się kolejne, a zarazem pierwsze powakacyjne spotkanie naszego Duszpasterstwa.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w katedrze pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa dra Krzysztofa Nitkiewicza z udziałem J.E. Ks. Bpa dra hab. Wiesława Śmigla, prof. KUL. Msza sprawowana była w związku z Kongregacją katechetyczną dla wszystkich katechetów Diecezji Sandomierskiej, na którą udaliśmy się wspólnie z naszym Duszpasterzem.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na salę konferencyjną, gdzie dziękowaliśmy Bogu za wspólnie spędzony rok naszej formacji, za szczęśliwe powroty z wakacji, prosząc równocześnie o dalszą opiekę.

 

 

 

 

 

Ksiądz Tomasz poinformował o organizowanej w dniach od 18 do 25 września b.r. Pielgrzymce Diecezji Sandomierskiej do Fatimy w której będzie uczestniczył o raz o uczestnictwie w niej jednego małżeństwa z naszej wspólnoty.

Następnie ustaliliśmy zmiany do terminarza naszych spotkań w II półroczu 2017 roku, który po zmianach wyglądał będzie następująco:

– spotkanie zaplanowane na 14 października b.r odbędzie się w Rzeszowie w Domu Diecezjalnym Tabor ul. Połonińska 25, gdzie odbędą się Rekolekcje dla Małżeństwa Niesakramentalnych, których temat brzmi: „Czy mnie kochasz?”. Szczegóły są tu: http://www.miriam.rzeszow.pl/2017/09/rekolekcje-dla-malzenstw-niesakramentalnych-pt-czy-mnie-kochasz-zapowiedz/

spotkanie listopadowe – Nabożeństwo Wypominkowe zaplanowane na 11 listopada przeniesione zostaje na dzień 4 listopada godz. 9.30 – Instytut Teologiczny.

Adwentowy Dzień Skupienia, którego myślą przewodnią będą słowa z Listu do Rzymian 8,14: „Ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi”, poprowadzi ks. dr Zbigniew Kata, odbędzie się 9 grudnia godz. 9.30  – Instytut Teologiczny.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.