Witamy po prawie półrocznej przerwie spowodowanej problemami technicznymi

Krótkie relacje z powakacyjnych spotkań 

Dnia 1 września 2018 roku w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie naszego Duszpasterstwa.
Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Św., którą koncelebrował nasz Duszpasterz ks. Tomasz.
Po Mszy Św. udaliśmy się na salę Św. Jana Pawła II, gdzie dziękowaliśmy Bogu za szczęśliwe powroty z wakacji, prosząc równocześnie o dalszą opiekę.
Wspólnie rozważaliśmy treść Ewangelii, która czytana była 2 września b.r.
Następnie ustaliliśmy zmiany do terminarza naszych spotkań w II półroczu 2018 roku.
Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

Podczas wyjazdu w dniu 13 października do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej do Tuchowa, zostaliśmy bardzo miło powitani przez Panią Przewodnik, która zapoznała nas z historią Bazyliki Mniejszej w Tuchowie oraz oprowadziła nas po Muzeum OO Redemptorystów, oraz muzeum historii Polski. Obejrzeliśmy również piękną ruchomą szopkę.
Po Mszy Św. sprawowanej przez ks. Tomasza udaliśmy się na Dróżki Różańcowe, gdzie przy stacjach tajemnic różańcowych części radosnej wspólnie odmówiliśmy Różaniec, śpiewając pieśni różańcowe przy akompaniamencie gitarowym ks. Tomasza.
Następnie odbyła się biesiada grillowa przy ognisku przygotowanym przez miejscowych gospodarzy terenu.

Nabożeństwo Wypominkowe odbyło się 3 listopada w Kościele pw. Św. Barbary w Tarnobrzegu. Rozpoczęło się ono Mszą Św. w intencji zmarłych z naszych rodzin sprawowaną prze naszego Duszpasterza ks. Tomasza.
Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie, podczas którego każde małżeństwo odczytało imiona bliskich za których modliliśmy się wspólnie. W sposób szczególny polecaliśmy modlitwie tych z naszego Duszpasterstwa, którzy odeszli do wieczności.
Po zakończeniu Nabożeństwa udaliśmy się na salkę, gdzie przy kawie i herbacie obejrzeliśmy film, który jest fabularyzowanym dokumentem pt. „Teraz i w godzinę śmierci”.
Jest to film o sile modlitwy różańcowej, film który porusza serca i daje nadzieję.

Adwentowy Dzień Skupienia, którego myślą przewodnią były słowa z Drugiego Listu do Koryntian (2 Kor 6, 2b): „Teraz właśnie jest czas stosowny, teraz właśnie jest czas zbawienia!”.odbył się 15 grudnia w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu.
Ten radosny dzień rozpoczęliśmy Mszą Św. sprawowaną przez naszego Duszpasterza, podczas której skierował do nasz słowo Boże, będące zarazem pierwszą z trzech zaplanowanych konferencji.
Kolejne konferencje wygłoszone były na sali Św. Jana Pawła II.
Na zakończenie przy ciastku, kawie i herbacie podjęliśmy dyskusję na temat wygłoszonych konferencji.
Słowo Boże wygłoszone przez ks. Tomasza umocniło nas i dało nam nadzieję na duchowe przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
Wstępnie opracowaliśmy terminarz spotkań naszego Duszpasterstwa w I półroczu 2019 roku oraz złożyliśmy sobie życzenia Świąteczne i Noworoczne.
Pierwsze tegoroczne spotkanie naszego Duszpasterstwa zaplanowaliśmy na dzień
26 stycznia 2019 roku i będzie to spotkanie opłatkowe.
Odbędzie się ono w Kościele pw. Św. Barbary w Tarnobrzegu o godzinie 9.30.
Serdecznie zapraszamy